Okresní kolo Svojsíkova závodu

s-zavod

Sovy
Na delším, hlavním okruhu jsme strávili více než 4 hodiny a ušli nejméně 6 kilometrů. Při jednotlivých úkolech, kdy jsme museli např. rozdělávat oheň na námi postaveném voru nebo ošetřovat zraněné, se projevila naše dlouhodobá příprava na schůzkách. Kratší okruh byl o něco zábavnější, družiny šly kolem přehrady a vyzkoušely si řídit kánoe či plést turbánky.

Lentilky
Druhý den ráno jsme hned vyrazili na závod, který měl dva okruhy, jeden delší a druhý kratší. Na kratším okruhu byly 3 stanoviště. Jízda na loďce, pletení turbánku a poznávání různých věci pomoci čichu, sluchu, hmatu a chutě. Na delším okruhu bylo mnoho stanovišť jako např. zdravověda, postřeh, trosečník, trasa, příroda a sekáč. Nejvíce se nám líbila zdravověda. Když závod skončil, byl nástup, kde jsme se dozvěděli jak jsme se umístili.

Po ukončení obou kol nastal nástup a vyhlášení. Z chlapecké kategorie se naši Papoušci umístili na krásném 2. místě, v dívčí kategorii Doberčata obsadila první místa z obou konců pořadí. Na 1. místě se umístily Sovy. Na posledním Nikonky. Nevadí, věříme, že i přesto do toho také daly srdíčko. Lentilky skončily na 11. místě. Gratuluji oběma postupujícím týmům a přeji hodně štěstí v krajském kole. Také děkuji všem vedoucím, kteří nás na závody připravovali, vyplatilo se!

Áďa Rechtenbergová a Vala Budínská

Fotografie na http://www.rajce.net/a14036516.