La Família v Číně

— 22. Listopad, 2021

V pátek jsme vyrazili autobusem vstříc novým dobrodružstvím, od autobusové zastávky jsme cestu k chatě zvládli za rekordní čas 58 min, to asi díky tomu že nás v před poháněla chuť na výtečnou večeři, která nás čekala po příchodu. Podávaly se totiž zapékané tortilly. Pak jsme si zahráli pár her a zazpívali s kytarou. Sobotní den jsme nastartovali rozcvičkou a pak bojovkou mezi Mongoly a Číňany. Poté jsme společnými silami pomohli panu Růžovi prořezat stromořadí vedoucí k chatě.

Nechyběl ani tematický oběd s ozvláštněným hlavním chodem, kterým byla nejlahodnější čínská směs s nudlemi (jak normálními, tak i rýžovými) a rýží. Malinký háček tkvěl v tom, že ho každý z nás musel zkonzumovat pomocí čínských hůlek. Nebojte všichni jsme se najedli dosyta 😊.

Po odpoledním klidu byly připraveny stanoviště, kde si družinky vyzkoušely: napsat své jméno čínskými znaky, poskládat origami jestřába, čínský sport Jianzi, prozkoumat taje čínského zvěrokruhu a různých vynálezů. Pak nás čekal kvíz o Číně a pečení naší pizzy. Po večeři jsme se usadili v útulné skautské čajovně a děti si za peníze získané v kvízu mohly z čajového lístku objednat co hrdlo ráčilo.

Neděli nastal úklid, balení a odchod zpět k našim domovům.

Celou víkendovku jsme si náramně užili! Tak zase příště!

Kristýna „Želva“ Goldová

Fotografie na rajce.net

Následující článek

Předchozí článek