Limetky v Chaloupce pod vrškem

— 29. Leden, 2024

V pátek odpoledne jsme přišly na faru a Gabka nám dala peníze a dopis, ve kterém bylo, v kolik nám jede autobus a další podrobnosti a pak nás opustila. Nasedly jsme na autobus a jely jsme na zastávku Úspolka. Pak jsme šly do kopce s velkými taškami. Ve tmě po cestě jsme trochu zabloudily a pouštěly jsme si písničku Pink fluffy unicorn. Potom jsme zavolaly Gabce a ona nám řekla, kam přesně máme jít. Potom jsme šly po svítících náramcích. A pak jsme konečně došly do chaty. Po příchodu jsme si zabraly postele a vybalily jsme si věci a hrály jsme hru Kent. Pak jsme zase hrály Kenta a potom zase a zase a hrály jsme ho celý večer. ❤️Potom jsme si daly jídlo z domu, šly jsme si umýt zuby a pak spát. Večer byla dost zima.

Ráno se Klaudi s Kájou snažily rozdělat oheň, ale nakonec ho musela rozdělat Gabka. Pak jsme měly rozcvičku, kterou vedla Kája ve spacáku. Potom jsme začaly dělat snídani: salám, šunka, sýr, okurka, paprika a rohlík. 😊 Potom jsme vyřezávaly lžičky, ale moc nám to nešlo. Pak jsme dělaly mrkvový salát na svačinu, i když byl už čas oběda. Mia s Nelčou se po svačince šly klouzat na střechu. Oběd jsme začaly vařit trochu pozdě, ale to nevadí. Vařily jsme ho úplně samy! Byl to těstovinový salát a byl výborný. Ale daly jsme tam omylem i zeleninu, co měla být na večeři.

Pak jsme měly dlouhý odpolední klid, abychom vytrávily všechen salát a šly zase hrát Kenta. Když se setmělo, tak přišla Hanča. Hanča s Gabčou nám pak připravily stezku odvahy ze svítících náramků, na konci které byly v truhličce barevné kamínky, které jsme si za odměnu mohly vzít. Večer pak přišel i Koci. A taky cizí kočka. Gabka s Kocim pak šli domů a vzali s sebou i tu kočku.

V neděli ráno nás probudila Hanča sama, protože Gabča odjela na brigádu. Jak jsme posnídaly ovesnou kaši, tak jsme si sbalily batohy a vyrazily jsme. Ráno za náma zase přišla ta kočka, kterou jsme pak pojmenovaly Pudink. Polovinu cesty s námi se nosila na batozích kočička Pudink, ale v druhé polovině cesty se rozhodla, že se vrátí na chatu. Všechny jsme byly smutné. Jak jsme došly dolů, tak jsme byly zmrzlé. Na zastávce jsme dostaly tatranku a nastoupily jsme do autobusu. V něm jsme si povídaly s Hančou. Vystoupily jsme z autobusu a vyzvedli si nás rodiče.

Limetky

Fotografie na rajce.net

Následující článek