Limetky v Chaloupce pod vrškem

— 21. Listopad, 2022

Rozhodly jsme se s naší skupinkou Limetek strávit víkend společně. Započal docela dobře, a to když jsme se v pátek sešly v Dobré a vyrazily na Morávku vstříc našemu dobrodružství.

Po cestě na chatku se začalo stmívat a poprchávat. Naštěstí jsme se zorientovaly podle mapy, kterou nám již v Dobré zanechali dobrodruzi z Prahy, a tak jsme na místo dorazily v pořádku. Na chatě nám byla zimečka, a tak jsme si zatopily v pecku a daly si večeři. Zahrály jsme si pár her, učily se fotit svíčky a navštívily strašidelnou latrínu. Poté jsme se uvelebily ke spánku.

Ráno započalo chladně, ale zahřály jsme se rozcvičkou od Klaudi, posilnily se snídaní a pustily se do plnění úkolu od dobrodruhů. Měly jsme postavit bunkr z přírodnin, tak aby se do něj všichni vešli. Naše skvělé vedoucí mezitím hrabaly listí. Po tomto programu jsme se pustily do vaření oběda a po výtečném obědě jsme si udělaly malou siestu.

Další dopis od dobrodruhů nás poslal na malou záchrannou misi s cílem najít vzácný artefakt. Této cesty jsme se zúčastnily bez vedoucích. Pršelo a musely jsme po cestě ještě plnit úkoly, ale zapomněly jsme psací potřeby, a tak jsme si odpovědi snažily zapamatovat. Zpátky v chatě jsme měly nenápadně ukrást druhý artefakt a vyhnout se nastraženým pastím.

To se nám povedlo a oba artefakty jsme úspěšně ukořistily. Po večeři jsme vyráběly talismany z fima a postupně šly spát.

Ráno probíhalo rychle. Uklidily jsme, pohrabaly listí a běžely na autobus, který jsme stihly a jely domů.

Hana Heinrichová

Fotografie na zonerama.com nebo rajce.net

Následující článek

Předchozí článek