Orlí hnízdo MMXVIII

— 18. Listopad, 2018

Víkendovka na Orlím hnízdě
Dosud největší víkendovka skautského roku se uskutečnila o víkendu 9. – 11. 11. Na oblíbené chatě Orlí hnízdo. Akce se zúčastnil první a druhý oddíl.
Naše cesta začala na vlakovém nádraží odkud nás vlak zavezl až do stanice Čeladná. Nahoru nás však čekala cesta po svých a vzhledem k zimnímu času i ve tmě. Pro naši výpravu to však nebyl žádný problém a již brzy nás vítalo světlo a teplo vevnitř chaty. Po příchodu následovalo ubytování v pokojích spojené s důležitým rozdělením postelí. Vzápětí se už hrály seznamovací hry ve společných prostorech, při  této příležitosti byly děti rozděleny do  šesti týmů. Nečekaně přerušil program zlý sběrač hraček, jenž právě před našimi zraky ulovil vzácného tukana. Čas byl ale již pozdní a proto jsme záchranu nechali na moudřejší ráno a podívali se na film a den zakončili večerkou.
Druhý den nás po budíčku protáhla rozcvička a posíleni snídaní vyrazili jsme hledat mapu, která by nás dovedla na místa, kde byly hračky vězněny. Odměnou nám byl oběd. Odpolední  mše předcházela záchranné misi. Děti se při ní snažily vyhýbat se věznitelům a přitom zachraňovat hračky. Dobrá věc se podařila a hračky byly po náročné bitvě osvobozeny. Večer, už po západu slunce, k nám přišlo prasátko. Uniklo sběrači z tajného úkrytu, kde bylo vězněno společně s již známým vzácným tukanem. Takový odvážný čin nás zburcoval abychom vzápětí zachránili i tukana. Slavilo se diskotékou, večeří, filmem, či zpíváním a povídáním za doprovodu kytar. Přišla večerka, noc a den poslední.
V odjezdový den jsme si zahráli množství her, uklidili a hurá domů.

Více fotografií na https://www.rajce.net/a15661643

Vlaďka Urbancová

Následující článek