Přespávačka 3. oddílu

— 2. Duben, 2017

Jednoho krásného pátečního odpoledne se v hasičárně sešel celý 3. oddíl. Celou tuto sešlost jsme zahájili hrou, při které jsme hádali, odkud pochází znělky, které nám pouštěli vedoucí. Objevily se tam například znělky ze známých filmů, seriálů či televizních novin. Poté nám vedoucí oznámili skvělé překvapení, a to že dneska večer přijede finská skautka. Všichni z toho byli nadšení.
Na večeři jsme si objednali skutečně velkou hromadu pizz a než nám je dovezli, tak jsme pro Saanu vymysleli překvapení, každá družinka pro ni vytvořila plakátek, který se týkal českého skautingu nebo přímo našeho střediska. Vše samozřejmě anglicky aby nám Saana rozuměla. Následně přijela Saana a ukázala nám prezentaci, v ní spoustu fotek a videí, o tom jak skauting funguje u ní ve Finsku. Po prezentaci odpověděla na naše dotazy a sklidila obrovský potlesk. Jako projev naší vděčnosti jsme jí předali pár dárečků a to naše plakátky, střediskové triko a český skautský šátek! Říkala, že jsme ji tím moc potěšili. Následně nás Saana naučila hrát pár skautských her, které jsme doposud neznali.
Poté přišel čas na sci-fi bojovku. Celá byla na vesmírné téma, a my si museli při hledání čísel do gps kódu dávat pozor na zlé mimozemšťany. Cílem bylo dostat se na místo, kde přistála první posádka s dobrovolníky, kteří přijeli osídlovat měsíc. Toto místo se nacházelo na doberských Vrchách. Všichni se snažili a vydali ze sebe to nejlepší, ale vítězem se mohl stát jen jeden tým, a ten nejrychlejší byli Papoušci! Ještě předtím než jsme šli spát, jsme stihli ještě něco, a to vypustit lampiony štěstí, na které jsme napsali naše přání! A pak už hurá do hajan. Ráno po probuzení do krásného slunečného dne jsme si pochutnali na snídani, udělali nástup, pouklízeli v klubovnách a rozloučili jsme se s úžasnou Saanou, tímto ještě jednou mockrát děkujeme .
Kilpikonna (finsky Želva)
Odkaz na fotky zde: http://dobercata.rajce.idnes.cz/Prespavacka_3.oddilu_31.3.…/

Následující článek

Předchozí článek