Puťák Běluh

— 24. Září, 2020

(Mosty u Jablunkova – Rozhledna Tetřev – Malý a Velký Polom – Bílý Kříž)

V pátek 18. září se družinka Běluh vydala směrem z Mostů u Jablunkova na třídenní puťák. První den byla našim cílem rozhledna Tetřev, na místním ohništi jsme si rozdělaly ohýnek, daly si večeři a užily si zbytek večera u táboráku. Jelikož bylo potřeba načerpat energii na další den, tak jsme si v lese našly místo pro náš bivak v hamakách, v noci nám sice byla trochu zima, ale to se dalo v této roční době očekávat.

Ráno si některé z nás přivstaly, aby mohly vidět krásný východ slunce z rozhledny. Po snídani jsme se sbalily a nasměrovaly své kroky po červené značce po česko – slovenském hraničním hřebeni. Celou trasu lemovaly překrásné výhledy do širých dálí. Během cesty jsme si udělaly několik přestávek, v rámci nichž jsme si vždy na chvíli odpočaly, nabraly vodu ze studánek, posvačily nebo ukuchtily oběd, na který jsme si v kotlíku připravily „domácí“ tvarohové knedlíky se švestkami, a to ze surovin, které jsme po celou cestu nesly v krosnách. Knedlíky byly vážně výborné. Po obídku už následovala jen kratší část naší cesty. Bylo to jen pár zbývajících kilometrů k našemu přespání na Visalajích. Během soboty jsme celkově ušly asi 20 km. Večer jsme se pak usadily na rodinné chatě jedné z nás, kde jsme si na ohni udělaly jídlo a jako dezert opekly marshmallows. Pak jsme unavené spokojeně usnuly v pohodlí našich spacáků.

Ráno jsme si daly ovesnou kaši, pouklízely jsme chatu, sbalily si naše věci a nastal čas se vrátit domů. Puťák jsme si všechny moc užily a už se těšíme až zase někam podobným způsobem vyrazíme.

Běluhy ♥

Fotografií na rajce.net.

Následující článek

Předchozí článek