Svojsíkův závod 2019

— 16. Květen, 2019

Dne 8. května 2019 se skupinky Granátů, Nikonek, Veverek a Kosatek zúčastnily skautských závodů na Morávce (bývalá lesní školka). Sraz jsme měli před farou a odtud jsme pokračovali auty na Morávku. Hned po příjezdu nás čekal zápis a poté obrovský nástup, kde nám byla objasněna pravidla a průběh závodů.

První skupinka vybíhala už okolo 9 hodiny, a poté co 10 minut vybíhaly další skupinky. Na stanovištích jsme například zapalovali oheň, museli jsme přepálit šňůru, zachraňovali jsme zraněnou skautku, byli jsme v krizové situaci, a museli jsme vymyslet nějakou věc, abychom se v té krizové situaci zachovali správně. Bylo tam hodně zajímavých stanovišť, některá byla lehká, jiná těžká, ale nejtěžší bylo se dostat na dané stanoviště, protože mapa byla hodně složitá. Častokrát jsme zabloudili, ale stejně jsme všichni dorazili do cíle. Den jsme si hodně užili, protože jsme skauti a jsme kamarádi, takže jsme si všichni povídali, hráli hry nebo dělali ostatním úsměvy na tváři, buď vtípky nebo zábavnými historkami. Mohli jsme jít i na rybník, kde jsme mohli plout na loďce, která se většinou obrátila, takže hodně účastníků se vykoupalo a bylo mokrých. Celou dobu jsme měli co k jídlu, takže to bylo taky super.

Při vyhlášení jsme zjistili, že se žádná skupinka z Doberčat neumístila v “top 10”, ale to nikoho z nás nemrzelo, protože není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Doufáme, že příště budeme méně bloudit a třeba dosáhneme i lepších výsledků. Dokonce bychom mohli udělat nějaké závody i u nás v Dobré.

Johana Pašková (Nikonky)

Následující článek