Sýkorky zase na Morávce

— 20. Říjen, 2023

Uprostřed října se náš oddíl vydal skoro po roce na Morávku. Už cestou nás přivítalo krásné podzimní počasí. Nahoře zase batohy a vyhřátá chata. Po výtečné večeři v podobě vajíčkové pomazánky nám Lano naservíroval ekologické okénko k zamyšlení o vlivech člověka na přírodu.

Do večerky si čas uzmul Kukis v závěsu s Anežkou, kteří za pěveckého doprovodu, naplnili chatu hudbou. Dětem spaní kazilo teplo z krbu, neboť nečekali tak teplou noc. Nicméně ráno byli čilí a připraveni se poprat se všemi nástrahami.

První připravil budíček s rozcvičkou, kdy jsme museli po chvíli čekání běžet až nad chatu. Asi 200 metrů. Mezitím nám holky a Kukis v kuchyni připravovaly ovesnou kaši s ovocem. Pořádně nás Markétka s Kačou protáhly. Po snídani přišel Shrek s čarodějem a řešili nějaký kouzelný lektvar, snad lásky. Ten se naši účastníci vydali chystat hned po jídle u pohybového shánění ingrediencí. Práce se jim zdařila a oku líbivý lektvar dali čaroději. Ten však všechny obelstil a podal jej sám krásné Fioně, aby se do něj zamilovala. Načež s ní uprchl. Shreka to vzalo.

Jako správní parťáci jsme mu napsali povzbudivé vzkazy v rámci programu holek Ch. Ten nejprve prověřil i naše znalosti a posléze literární um.

Kuřecí, tedy krůtí se špenátem a nudlemi společně s kuřecím vývarem nám připravila kuchyně. Výborný způsob dobití energie společně s odpoledním klidem. Odpoledne nás čekala chvíle práce hlavně se dřevem. Odtahat větve, nasekat dřevo, nanosit, poklidit. Načež hned navázaly stanoviště, kde děti zkoušely nasekat třísky, rozdělat oheň z dřeva a sirky, uvázat dobráček, uvázat trojcípý šátek, vyluštit šifry, přiřadit na kroj jeho prvky, seřadit historické dění anebo se podívat na všechny proběhlé akce na Morávce.

A konečně došlo na dlouho očekávanou závěrečnou část boje o Fionu. Na stranu čaroděje se postavili vedoucí vyzývající děti ve vlajkách. Po urputném boji trvajícím několik hodin zvítězily děti a Shrek mohl se svou Fionou odcestovat do bažiny. Večer jsme si dali partičku a za tónů kytary šli spát.

Ráno nám už pršelo, nicméně uklízet se dá i tak. Stihli jsme zpětnou vazbu, snídani a pohodově i autobus.

Dominik „Koci“ Sýkora

Fotografie na zonerama.com nebo rajce.net

Následující článek

Předchozí článek