Tábor 1. oddílu Le Paso – Alenka v říši divů

— 2. Září, 2019

Konečně jsme se zase po roce dočkali toho velmi oblíbeného okamžiku. Jedeme na tábor!!!

Věřím, že nás spousta bylo víc nadšených než jak na Vánoce. 28. 7. tedy v den příjezdu, se děti dozvěděly, kdo nás bude letošním táborem provázet, ukázalo se, že jde o Alenku v Říši divů! Takže se děti nadšeně pustily do vymýšlení pokřiků a vytváření vlajek pro svou táborovou skupinku.

V průběhu sedmi dnů děti zažily mnoho dobrodružství. Například si zkoušely samy uvařit svůj oběd (myslím, že se jim to celkem povedlo), taky se naučily, jak zacházet se sekerou, nebo jak vydrhnout hrnec od něčeho velmi dobře připáleného.

Ale to není všechno, samozřejmě si nejvíc užily různorodé hry, kdy třeba musely utíkat chytačům, aby získaly co nejvíce materiálu na sestavení rytíře. Taky nechyběly pestré ranní rozcvičky, zpívání u oblíbeného večerního táboráku a děsivé noční hlídky.

Každý den se děti snažily pomoct Alence, například aby utekla zlé srdcové královně. Ve středu jsme se společně vydali na výlet, kde jsme se prodírali pralesem a občas nás kousl nějaký upír, až se děti dostaly do kouzelné tůňky v podobě bazénu a pořádně se vykoupaly. Děti si také zazpívaly na mši a poté je navštívili rodiče.

A přišel konec tábora a s ním nejkrásnější večer. Byl to totiž slibový den, a u slibového ohně se ukázalo pár nových světlušek a taky noví skauti, kteří složili slib. Celotáborovou hru vyhrála skupinka Kloboučníků.

Myslím, že tento tábor jsme si pořádně všichni užili a získali jsme pár nových vzpomínek, na které jen tak nezapomeneme.

Hanka Heinrichová

Fotografie k vidění na rajce.net.

Následující článek