Tábor 3. oddílu – Kdo přežije

— 2. Září, 2019

Náš tábor pro 3. oddíl byl nestandardní! Vzhledem k určitým komplikacím bylo rozhodnuto, že budeme žít na chatě s co největším přiblížením táborového režimu.

První den byl spíše pracovní, protože byla potřeba vybudovat kuchyni, ohniště, hangár a stožár. Moc her tedy v ten den nebylo, i když jsme otestovali naši moudrost. Taky jsme byli rozděleni do 5 kmenů, které mezi sebou po celý tábor soutěžili.

A tak jsme se probudili do druhého dne a potkal nás Jeff, aby nás provedl hrou – Kdo přežije a tématem dne – strach. V ten den bylo to hodně o překonávání strachu a vyzkoušeli jsme také různé „pochoutky“. Důležitou hrou každého dne byla soutěž o kmenovou imunitu, která chránila před kmenovou radou. Tu mohli vyhrát čtyři kmeny a ten pátý kmen byl další den oslaben, protože museli vykázat někoho na Mýtinu vykoupení, což bylo místo kousek od našeho tábora a pokud měl vyhnanec štěstí, mohl najít nápovědu ke skryté kmenové imunitě.

Třetí den byl o síle. Dopoledne se týmy účastnili různých silových disciplín a zakončili to turnajem v páce a přetahované. Ti, kteří nebyli poslední pak nešli na večerní kmenovou radu.

Čtvrtý den jsme moc nehráli jako kmen, ale jako jednotlivé celoroční družinky. Vydali jsme se totiž na výlet, tam jsme si udělali večeři, což bylo kuskus s protlakem a přespali jsme.

Pátý den jsme měli dosti závodivý a jeho tématem byla týmová spolupráce. Konal se závod Hucul! Zde nezávodí jednotlivec, ale kmen. Který kmen projde startem nejvícekrát vyhrává. Aby to nebylo tak jednoduché, zástupce kmene musí hodit kostkou a tím dostat na jedno kolo nějaký úkol. Kláda navíc, olej na ruce nebo pochoutka. A aby to bylo ještě těžší, tak tým musí nosit celou dobu těžkou kládu co váží několik kilogramů.

Šestý den bylo znamení pomalu se blížícího konce tábora, ale taky ve znamení zručnosti. Tým nejdříve soutěžil o imunitu, tím že v lese se hrála vlajkovaná a každého život byl jeho ocas – šátek. Poté se konala aukce o pochoutky, často zakryté. Některé byli sladké, ale některé hold nebyly ty nejchutnější. Vše nakoupené se pak muselo sníst a někteří neměli radost, když museli jíst sklenici zelí. Odpoledne se hráli Predátoři. Z kmenů se tak stali roje a cílem bylo vyvinout tak silného predátora, který pak zničí ostatní roje. K večeru se pak konal velký nástup, kde se vyhodnocovala celotáborová hra a rozdávali se odměny. Poté nastal večer a slibování našich nových světlušek.

Sedmý den pak byl ten závěrečný. Sice tématem byla rychlost, ale hry se nehráli. Byla potřeba všechno sbalit a připravit vše na mši. Holky tedy uklízeli a zdokonalovaly zpívání na mši, zatím co kluci stavěli kříž. Tématem mše byl příběh o hádce a usmíření, příběh dvou bratrů, co se pohádali a usmířil je potulný tesař. Postavil most mezi nimi a tím je usmířil. Po mši se ještě douklízelo tábořiště a šlo se na autobus.

Velice děkujeme všem, kteří nám pomohli tábor realizovat, a i přes veškeré komplikace uskutečnit.

Tomáš „Světlo“ Svoboda a Jakub „Zedník“ Václavík

Fotografie k vidění na rajce.net.

Následující článek