Tábořiště

Tábořiště

— 6. Listopad, 2015

Vážení příznivci skautského střediska Doberčata,
obracíme se na vás s žádostí o pomoc. Hledáme tábořiště či vhodnou louku k uskutečnění letních táborů o prázdninách roku 2022 a v letech následujících.

Tábořiště nebo louku? Tábořiště upřednostňujeme, neboť nemáme veškeré potřebné vybavení a zázemí. Příští rok počítáme až s 60ti lidmi na táboře. Loukou však v žádném případě nepohrdneme, naopak budeme i za ni velmi rádi!

Jakou louku hledáme? O výměře aspoň 2000 m2 v blízkosti zdroje užitkové vody (vodní tok pro koupání a další zábavy) a lesa. S příjezdovou cestou (stačí nezpevněná s možností průjezdu osobního automobilu). Zároveň chceme místo odlehlejší od civilizace, nejlépe rovinaté (pro stavbu podsadových stanů). Posledním kritériem je dojezdová vzdálenost od Dobré do cca 50 km.

Na jak dlouho hledáme? Minimálně na 25 dní o prázdninách. Ideálně na přelomu července a srpna. V případě oboustranné spokojenosti pak i pro další léta.

Proč hledáme? Všechna potencionální tábořiště nám v průběhu let vyschla. Termínově, vodou, či zájmem pronajímatelů. Na následující prázdniny se nám snad podaří najít, do příštích let však situace není přívětivá. Nehledě na fakt, že se posunujeme stále dál od Dobré.

Co dalšího potřebujeme? Zařídit vybavení ve formě stanů, táborové kuchyně, latrín, umýváren. Vyřešit právní náležitosti. Pak už jen tradiční úkony spojené se stavbou stanů a dalšího vybavení.

Co po nás zůstane? Pošlapaná louka, zahlazené stopy po případných provozních dírách v zemi, vysbírané adekvátní množství dřeva v lese. V případě dešťů pak bahno. Jinak pořádek a čisto.  Snažíme se o šetrnost vůči přírodě a všemu živému.

Platíme? Rádi za využití pozemků zaplatíme. V táborových rozpočtech počítáme i s těmito náklady.

V případě, že víte o vhodném místě, vlastníte takové nebo máte na někoho kontakt, ozvěte se nám, prosím!

dobercata@skaut.cz

Za středisko Doberčata

Dominik „Koci“ Sýkora a Michal „Sušenka“ Bojko