Víkendovka na Barnošce pro Kosatky

— 1. Listopad, 2019

11.-13.10.2019

Tahle víkendovka začala tím, že jsme se sešli za zastávce v Dobré, já teda až ve Frýdku. Jeli jsme autobusem až na Krásnou. Potom jsme se vydali pěšky na chatu, cesta byla straaašně zdlouhavá, šli jsme přes velice prudký svah, až jsme nakonec došli ve tmě. Večer jsme se najedli, rozdělali jsme oheň a zapálili svíčky, jelikož tam není elektřina. Potom si pro nás připravila Anežka hru. Měli jsme papír se jmény a zjišťovali informace o daném člověku. Nakonec jsme se měli rozhodnout; kterého člověka zachráníme před HIV.

Další den (v sobotu) jsme měli rozcvičku s Karin, naštěstí nebyla náročná. Dopoledne jsme se pustili do plnění úkolů z naší skautské stezky. Všichni jsme se naučili sekat dřevo a třísky na podpal, naučili jsme se, jak brousit nože a upekli jsme bábovku. Jéňa se to chtěl naučit, tak jsme se do pečení pustili všichni: A pečení bábovky bez elektrické trouby není sranda… První várka se spálila tak, že z ní bylo skoro uhlí. Ale druhá se nám povedla a všem moc chutnala. V poledne jsme uvařili oběd – špagety s omáčkou – a měli odpolední klid. V odpoledním klidu jsme šli do lesa, kde jsme si lehli na karimatky a hráli na ukulele, proste odpočívali.  Potom jsme měli hru, kde jsme si museli obléct všechno oblečení co jsme měli a do krosny jsme si dali dřevo a dělali žabáky.

Karin si pro nás připravila hry o tom jak si “věříme”. Padaly jsme do rukou ostatních. Večer jsme měli na večeři těstovinový salát s tuňákem. Potom jsme hráli městečko Palermo a povídali si s Pepanem. Měli jsme večerku a pomalu šli spát. Ráno jsme se vzbudili, uklidili chatu a pomalu šli zpátky na autobus.

Byla to pohodová víkendovka. Troufám si říct že jedna z nejlepších.

Mela Horká (Kosatky)

Fotografie k vidění na rajce.net.

Následující článek

Předchozí článek