Víkendovka na Visalajích | Le Paso

— 26. Listopad, 2019

15.-17.11. Jojó, to byl ten víkend, kdy jsme se s dětmi z prvního oddílu sešli a vydali se na záživnou cestu přeplněným autobusem směřujícím do Visalájských končin. Jakmile jsme z této autobusové konzervy vystoupili, vyšli jsme na cestu k chatě, kde se nám poštěstila zvláštní věc, našli jsme totiž truhlu s pokladem!

Mělo to, ale jeden háček. Tahle truhla totiž byla zamčená a né jen jedním klíčem, naštěstí u ní byl přiložený dopis, ve kterém se nám jakýsi předchozí majitel chaty svěřoval s instrukcemi k nalezení klíčů k pokladu. Během večerní hry, kdy děti musely utíkat před světlem hlídačů se jim podařilo se získaných kousíčků složit mapu která je dovedla k prvnímu klíči.

A tak to šlo dál. Ráno děti objevily dopis, který je zavedl až na bílý kříž, kde si vyzkoušely zdravovědu a našly co hledaly, a tak mohly otevřít další zámek, jak den ubíhal malým detektivům se postupně podařilo pomocí různých indicií, dopisů a map získaných během her nasbírat čtyři klíče až zbýval jen poslední zamčený zámek.

Večer se tedy děti vydaly po stopách posledního klíče na stezku odvahy, kterou všichni do jednoho úspěšně zvládni a podařilo se jím udělat poslední krůček k otevření pokladu.

Večer jsme strávili přímenou společnou chvilku zpíváním u krbu a s hrníčkem teplého čaje po náročném dni, no a ráno už jenom rozcvička a šupky hupky zpátky domů.

Anežka Cvičková

Fotografie k vidění na https://www.rajce.net/a16480077.