Víkendovka ve FM

— 7. Březen, 2019

První březnový den se první oddíl vydal na víkendovku ve Frýdku-Místku. Cesta nebyla nějak dlouhá, a tak jsme po příjezdu do skautské klubovny měli plno energie. Následovalo tedy ubytování a seznamovací hry, u kterých jsme se hodně zasmáli. Po dlouhé zábavě následovala večeře, kde se objevil zlý čaroděj, který zaklel celé pohádkové království. Poté se děti rozdělily do týmu a začala první velká hra pátečního večera. Děti si nejprve měly nakreslit zámek, a nakonec ho měli temperami překreslit na velký papír. Úkol však nebyl tak jednoduchý, jelikož mohli kreslit pouze částmi lidského těla. Po náročné hře následovala dětmi velmi oblíbená hra „Upír“ a nakonec jsme celý den zakončili večerkou.

Sobotní den jsme začali oblíbenou rozcvičkou a snídání, po které měly děti za úkol posbírat princezně poztrácené korále, za které potom dostaly přísadu na lektvar. Nakonec i přesto že venku nesvítilo sluníčko, se děti vydaly po stopách prince, aby zabily zlého draka. To se jim taky úspěšně podařilo, a tak získaly další přísadu na lektvar. Následoval skvělý oběd a taky očekávaný odpočinek, po kterém jsme se opět vydali ven, kde děti sbíraly ukradené suroviny z království a zahrály si boj o vlajky. Po zahřátí a dobré večeři v klubovně nás čekal karneval, kde jsme si zahráli hry, zatancovali, a taky nám dvě indiánky Eliška a Lucinka umíchaly lektvar, který zbavil celého království zlé kletby. A po náročném dni následovala večerka.

V neděli ráno jsme se rozehřáli rozcvičkou, sbalili se, uklidili klubovnu, zahráli pár her a společně jsme se vydali na cestu domů. Na nádraží v Dobré už čekali rodiče, a tak se všichni po celém víkendu rozprchli domů.

Zuzka Tesarčíková

Více fotografií na rajce.net/

Následující článek

Předchozí článek