Krajské kolo Svojsíkova závodu

— 14. Červen, 2017

V pátek 1.6. jsme se sešli v parku abychom dokončili poslední přípravy na okresní kolo Svojsíkova závodu do kterého jsme postoupili spolu s Papoušky. Přespali jsme v klubovně na faře ,ale vzhledem k rozvernosti některých účastníku jsme toho moc nenaspali.  Naše cesta do Kopřivnice, místa závodu, začala již v pět hodin ráno na vlakovém nádraží.

Na Vanaivanu proběhla naše registrace a už jsme jen cekali až přijdeme na radu na plnění tzv. Modulu brány, kdy jsme se rozdělili a každý sám se pokoušel získat co nejvíce bodů za určité dovednosti jako třeba poznávaní zvuku zvířat, lezeni po síti, skládaní z papíru, atd. Hned na to jsme se vydaly na závod po vyznačené trase.

Na prvním stanovišti měl náš rozdělaný oheň přepálit dva provázky. Hrozně nám ho sfoukával vítr a někteří málem uhořeli, ale nakonec se na dvě zápalky podařilo. Posléze jsme měly za úkol přivázat hrazdu ve dvoumetrové výšce, na kterou se měl někdo ze skupiny zavěsit. Na Gabku vylezla Anežka, předvedla své uzlovací schopnosti a další stanoviště bylo úspěšně za námi. Jinde bylo třeba prokázat znalosti první pomoci při popáleninách, podvrtnutému kotníku a rozbité hlavě. Na jiných stanovištích jsme měly najít odpovědi na zadané otázky v různých skautsky zaměřených knihách. Například i v krojovém řádu .Došlo i na stanoviště, kde nás čekalo poznávaní rostlin, stromů, zvířat a velký chundelatý bílý pes, který chtěl podrbat.Do cíle jsme doběhly s velikým nasazením mít co nejlepší čas a zbývala poslední část závodu a to modul přežiti.

Naším večerním úkolem bylo nakoupit suroviny na jídlo, následně připravované v lese v bojových podmínkách, kde jsme si taky musely postavit přístřešek a jelikož byla tma jak v pytli nebylo to úplně jednoduché. Nakonec se podařilo i s naší delikátní česnečkou, jež se celá snědla a šly jsme spát. Při stavbě přístřešku jsme si ale neuvědomily podstatný detail, a to, že je ve svahu a ještě ke všemu zešikma, proto jsme ráno po probuzení ležely na jedné hromadě, domčův šátek však ležel venku vystaven nepříznivým podmínkám. Naštěstí nám v dalším sesuvu zabránil strom, jinak bychom skončily až v potoce. Ráno jsme se vydaly zpátky na Vanaivan. Tam byl závod ukončen slavnostním nástupem s vyhlášením výsledků. Obsadily jsme sedmé místo, Papoušci pak deváté.

Anežka Cvičková

Fotografie na http://www.rajce.net/a14127067.

Následující článek

Předchozí článek