Obrok 2017

— 20. Červen, 2017

Report z OBROKU 7.-11.6.2017

Přesně před týdnem jsme měly možnost zažít největší skautské setkání, tohoto roku v ČR. Ale teď hezky od začátku! Píše se poledne 7.6.2017, z Dobré vyjíždí vlak, ve kterém mimo jiné cestujeme i my, ale kupodivu ještě nejme všechny, ale žádný strach, nikdo tuhle velkolepou událost nezaspal doma, zbytek naší skupiny nás čeká ve Frýdku na nádraží.Celou naší patrolu tvoří tyto úžasné bytosti:  Růža, Želva, Leňa, Kača, Žužu, Saana, Karinka a Barča, a tak začala naše dlouhá cesta. A kam? Přeci do Trutnova.

K večeru se blížíme k bráně bojiště, kde všichni příchozí dostávajístylové liščí vychytávky- nášivky, šátky, náramky a mimo jiné i informace o pohybu v areálu a programu. Vcházíme dál a míříme do subcampu 3, kde už bylo stavění stanů v plném proudu, naše dva stany tam takézanedlouho přibyly. Abych nezapomněla, zdravím našesousedy z Volyně! A těsně před osmou jsme se přesunuly pod stage, kde po několika mexických vlnách, nezbývalo nic jiného než odpočítat poslední sekundy do startu OBROKU 2017! Při zahajovacím ceremoniálu jsme ukázaly, jak hlasitě umíme dát vědět o tom, že pocházíme z moravskoslezského kraje a následoval koncert Voxela, táborák a noční hra.

Ráno po probuzení a snídani, už každá z nás putovala na službu, kterou si všichni vybírali již před příjezdem na akci. Měli jsme možnost pomoct, kde bylo potřeba, celkem v 54 službách. Část účastníků pomáhala zkrášlovat Trutnov, někdo vyrazil doKRNAPu, jíní ve městě zpívali pro radost lidem, pomáhali v psím útulku, jiní dělali radost v domovech seniorů, nízkopraháči… Odpoledne jsme se mohli zúčastnit rozmanitého programů živlů. A co bylo asinejvětším hitem? Krásné tetování malované hennou (živel země). Pokud vás to tetování náhodou omrzelo, mohli amatérští tatéři vzhlédnout do korun stromů, kde jim občas nad hlavou prosvištěl či prolezl někdo z lakového centra (živel vzduch). Ale samozřejmě toho co měl každý z nás na výběr, bylo mnoho, nejenom tyto dvě možnosti, bylo to prostě našlapané!

Svůj volný čas každý mohl trávit každý den, tak jak chtěl:seznamováním se zajímavými lidmi, zchlazením se v bazénku, „zavlažováním se“ v čajovně, výrobou vlastního turbánku, u každovečerního táboráku, na večerních koncertech, zhlédnutím promítaných filmů, vařením nějaké dobré ňaminy, nebo jednoduše opalováním se na louce.

V pátek okolo deváté jsme si každá z nás našla svou regionální skupinu, která nám byla předem přidělena pod krycími jmény jako Župan, Klubovna, KPZka atd. Všechny čekal celkem 4 hodinový s pořádnou dávkou (kr)inspirace. Před čtvrtou začala velká hra, většina z nás ale čas během ní trávila ve stánku roverského odboru s dlouhou, byť velice zajímavou debatou.

V sobotu se na obrok přijely podívat známé české osobnosti se svými inspirativními přednáškami vrámciVaPra (variabilního programu). Vyprávěly nám o jejich práci, vzdělávaly ve svých oborech. Přijeli hosté jako KazmaKazmitch, Ondřej Kobza, Dominik Feri, Matouš Vinš… V později odpoledne začala příprava jednotlivých krajů ČR na závěrečný ceremoniál. Měli jsme za úkol vymyslet 3 hashtagyvyzdobit korkovou mapu našeho kraje a postavit cokoliv z přírodnin, co vystihuje náš kraj- podle nás z moravskoslezského kraje to je Ivančena, tematicky posypaná uhlím.

Uteklo to jako voda, nezbývalo nic jiného než odhlásit naší patrolu, vyzvednout si obrokové noviny, udělat poslední fotku u brány. Naposledy nakoupit v Bille a nastoupit na nás vlak. Během cesty, která se díky ČD stala opravdových dobrodružstvím, jsme při chvilce nudy zvládly vyluštit osmisměrku, která nám odkryla to, proč se stala lištička maskotem obroku- díky její schopnosti poradit si kdykoliv a kdekoliv, roztomilosti, bystrým očím a uším.

Obrok bych shrnula takto: pozitivní energie,nová přátelství (ale i staří známí), inspirace,přednášky, tapiše!V neposlední řadě to, že jsme jiní, ale stejní!

Tak snad zase za ob rok!

Želva

Fotografie na http://www.rajce.net/a14156331.

Následující článek

Předchozí článek