La Família v Austrálii

— 2. Březen, 2022

Tentokrát se 2. oddíl La Familia vydal na víkendovku do Kopřivnice na Vanaivan.  V pátek chvíli po škole jsme se sešli v Dobré před farou a autobusem jsme jeli na autobusové nádraží Frýdek – Místek, kde jsme přestoupili na přímý spoj do Kopřivnice. Po příjezdu jsme museli oživit nožky a dojít na skautskou základnu Vanaivan. A když už jsme tam došli čekalo nás vybalování, rozřazení do týmů, šifry, abychom zjistili téma víkendovky a skvělá večeře. Také jsme se interaktivní formou trochu přiučili o situaci na Ukrajině a když jsme si mysleli že ten den už to je vše, tak nám vedoucí řekli ať si zavážeme oči šátkem a odvedli nás na zříceninu hradu Šostýn, kde nás opustili a my se museli dostat zpátky na Vanaivan. To nám trvalo asi 15 min což je 6x méně než cesta tam se zavázanýma očima. Ráno jsme se probudili do hezkého dne, dali jsme si rozcvičku a buchty od maminek.

Hned po snídani jsme se více zaměřili na téma víkendovky, což byla Austrálie. Zahráli jsme si venku pár her a pak nás čekal kvíz, který byl plný zajímavostí o Austrálii, po tom všem nám celkem vyhládlo, tak jsme se s chutí pustili do oběda. Měli jsme vývar a knedlíky s rajskou a vajíčkem. Po obědě nás čekal zasloužený odpočinek. Poté co jsme nabyli energie jsme se připravili na další hru. Museli jsme po celé Kopřivnici hledat australská zvířata které kdysi ve svém deníku popsal Krokodýl Dundee, ale aby to nebylo tak jednoduché, tak i když jsme došli podle mapy na místo jejich teritoria, tak většinou byly hezky schované a podle šifer jsme museli zjistit kde jsou. Pak nás už jen čekalo vybodování hry a celé víkendovky.

Kdo chtěl mohl se dívat na film anebo hrát různé hry. Další den jsme po rozcvičce posnídali a začali jsme se balit a uklízet Vanaivan, abychom ji mohli předat zpět tamějším skautům. Zpátky jsme jeli vlakem, měli jsme tři přestupy, ale cesta byla rychlá. V Dobré na nádraží jsme se rozešli do svých domovů, s nadšením a očekáváním další víkendovky.

Patrik David

Fotografie na rajce.net

Následující článek

Předchozí článek