Sýkorky na Visalajích

— 3. Březen, 2022

25.2. v pátek přišel čas se sejít po dlouhé době k další víkendovce, tentokrát na Visalajích pod vedením Anežky. Na srazu naházet přebytečná zavazadla do vozidla technické podpory, zahrát rychlé hry na zahřátí, rozloučit se s rodiči a hurá autobusem na chatu.

Tam už před chatou postávali dva topiči. Rychle se vybalit, hodit do sebe chutný chléb k večeři a venku vybít trochu energie při chytání bludiček. Před návratem a večerním hromadným posezením ještě pár kratších týmových her, jako tradičně pod taktovkou naší generálky Zuzky. Následně už zazněly líbezné tóny kytary u zpěvu našich oblíbených kousků. Už jen večerka a hygiena nás dělila od blaženého spánku, zatímco vedoucí ještě rokovali o dnu uplynulém i následujícím.

Paprsky slunce již svítily do oken chaty, když se její osadníci probouzeli k rozcvičce a buchtové snídani. Výlet na Bílý Kříž musel počkat na přípravu svačinek a už se šlo. Netradičně lesem, mimo cestu. Sníh komplikoval naše kroky vedoucí přímo proti kopci, kde by ani živáčka nepotkal, ale my to zvládli bez problémů i se psem, který pobíhal kolem výpravy a dodával svou aktivitou energii ostatním. Už cestou začalo sněžit s lehkým větříkem, který se změnil v nepříjemně chladný v době svačiny, načež se demokraticky rozhodlo o návratu do chaty, neboť nás už trápil nedostatek zásob. Gruň bude muset počkat na příště.

Buřtguláš už se na peci těšil. Trochu odpoledního klidu, nesmí chybět na žádné správné akci. Než slunce zajde a chlad se připlíží, sme vyklouzli ven zahrát si na donáškové služby, kdy nejnáročnější zákazníci v podobě vedoucích bombardovali svými výmysly nebohé děti. Ty pak musely ve svých firmách stíhat doručovat, zapisovat i chystat všelijaké pokrmy. Všechno však zvládly a zarobily hromady peněz. V mezičase se dělaly pleťové masky, vyškrabování, střílení z luku, byla i možnost přiučit se novému ohledně psů s Egym a Aďou. Přišla pak večeře, lehce ostřejší, avšak výborná z kuchyně Luďka a Peti. Prvně jmenovaný nás zahrnul následně spoustou poutavých příběhů a než nás všechny zmohl spánek zahrála Anežka se Světlem pár hitů. Poslední víkendová večerka a na kutě.

Nedělní ráno přineslo sladkou snídani, snad za odměnu po rozcvičce, úklid i balení. Už jen vynést odpadky po cestě na autobus a zpátky domů, povyprávět zážitky a odpočinout si.

Dominik „Koci“ Sýkora

Fotografie na zonerama.com nebo rajce.net

Následující článek

Předchozí článek