Mladší tábor Štecovka

— 16. Září, 2016

První turnus se letos uskutečnil ve dnech od 6.8. – 13.8. na tábořišti Štecovka. Zúčastnily se družinky, Granátů, Medvědů, Lentilek, Kosatek a Kočiček spolu se svými vedoucími.

První den jsme se sotva ubytovali a už nás navštívili boháči s dvěma bodyguardy. Poprosili nás, abychom jim pohlídali jejich nejcennější šperk, když si budou užívat na dovolené. Řekli jsme, že jim rádi pomůžeme, poté se boháči rozloučili a odjeli, zatímco v táboře nám nechali šperk i dva bodyguardy. Ještě ten večer se k nám vkradla zlodějka Bellatrix a šperk se ji podařilo ukrást!

V neděli jsme vstali do studeného rána ve vzdáleném Japonsku. Probouzeli jsme se v rytmech japonských písní a díky tužkám na oči jsme skvěle zapadli. Dopoledne jsme měli uvařit rýži na ohni, velkým úkolem již bylo rozdělat oheň a udržovat ho, ale nakonec se to nám všem povedlo. Před obědem nás čekala hra Sushi. Při téhle hře jsme se pořádně zadýchali, protože našim úkolem bylo přenášet papírky, které napodobovaly suroviny v sushi pouhým brčkem. Ve 4 hodiny odpoledne jsme měli mši, jejíž přípravě jsme věnovali odpolední klid. Poté byla menší bojovka v lese, při které jsme svá čísla skrývali před ostatními. Po večeři nás navštívili bodyguardi se zprávou, že zlodějka cestuje na Hawai, proto jsme se za ní hned vydali, abychom ji dostihli.

Ráno jsme se probudili do pohodového dne na Havaji. S rozcvičkou jsme to moc nepřeháněli, naučili jsme se Hula Hula tanec a v klidném rytmu jsme pokračovali na snídani. Pak následovala první velká hra během dne, měli jsme za úkol sbírat a prodávat typická havajská zvířata. Po obědě jsme si vyráběli typické havajské sukně, které jsme protom využívali k Hula Hula. Na svačinu jsme dostali exotické ovoce a tím se ještě více přiblížili k havajské atmosféře. Odpoledne jsme měli další velkou hru- detektivku,ve které jsme podle nápověd zjišťovali jméno vraha.Den jsme jako obvykle zakončili u ohně s kytarou v ruce.

Úterní den se odehrával v ruském duchu. Podle toho taky tak vypadala rozcvička. Děti se plazily po mokré trávě, a byli nuceni dělat to, co jim řekli vojáci. Dopoledne byl jeden člen z každé skupinky unesen a odveden do gulagu. Na ostatních členech bylo, aby svoje kamarády vysvobodili. Odpoledne jsme naučili pár ruských slovíček, ochutnali ruskou vod(k)u, a zbytek večera strávili v hangáru, kde se zpívaly písničky, protože začalo pršet.

Do země španělské jsme se vydali na naší honbě ve středu, ale deštivé pyrenejské počasí nám příliš nepřálo. Ráno jsme se snažili nakreslit naší pachatelku pouze za pomocí nosů, kde jsme se všichni pořádně ušpinili. Po svačině jsme si procvičili naše vědomosti v kvízu. Odpoledne po siestě jsme získávali nesmyslná povolení pro jiná povolení. V podvečer jsme zahlédli Bellatrix a dokonce se nám ji podařilo chytit! Mysleli jsme, že tímto všechno končí, ale zmýlili jsme se. V nestřežený okamžik Alfréd odvázal Bellatrix a utekli spolu! Večer jsme pak strávili v hangáru při střídavém zvuku historek a kytar.

V Egyptě nás přivítalo období dešťů (později se naštěstí vyčasilo). V průběhu dne se děti pomocí hieroglyfů dostaly k bájné sfinze, která jim otevřela cestu k pyramidě. Jak už to tak bývá tak pyramidy jsou zrádná místa, kde čekají nástrahy, které musely děti odpoledne překonat. K večeru přišel Albert, když v tom přiběhl zmatený taxikář, který poté co spatřil fotku Bellatrix řekl, že tuhle a ještě jednoho vezl tam, kde to všechno začalo. Nám došlo, že ten druhý byl Alfréd a hned nám bylo jasné, kde se musíme přemístit.

V pátek jsme se probudili zpátky v Česku. Probuzení bylo trochu netradiční, museli jsme se potichu vyplížit ze stanů, protože blízko nás byla spatřena Bellatrix s Alfrédem. Byli u ohně a spali, tak jsme se k nim tajně připlížili, chytli, svázali a šperk byl opět v našich rukách! Po zamyšlení, nástupu a snídani jsme hráli hru, ve které bylo za úkol uvařit „pivo“ s pomocí surovin jako například žluté barvivo a pěna do koupele. A jelikož byl tento den Slibový oheň, pomáhali jsme stavět pagodu, sbírali jsme chrastí a smůlu. Odpoledne přijeli boháči a za odměnu, že se šperku „nic“ nestalo, nám přichystali hostinu a rozdělili nám odměny. Večer se slibovalo, atmosféra byla úžasná a všichni si poslední táborový večer užili naplno.

Poslední den nás čekal poslední nástup, poslední snídaně, poslední balení a odjezd domů.

Teleportem tam a zpět, procestujem celý svět!

Následující článek