Období Vánoc v podání Doberských skautek a skautů

— 5. Leden, 2023

V pátek 23.12. se konalo roznášení cukroví, které je naší střediskovou tradicí. Akce probíhá tak, že jednotlivé družinky (a jejich vedoucí) během prosince ukuchtí alespoň trošku cukroví a vyrobí přáníčka. Tyto přípravy se vždy zakončují v den roznášení, kdy se cukroví rozdělí na tácky a hezky zabalí. Když je vše připraveno, tak se skupinky dětí a vedoucích se snaží potěšit alespoň některé seniory z obce. Kdo chce, tak si od skautů dokonce může vzít plamínek Betlémského světla

Pokud Vám při čtení předchozích řádků v hlavě vyvstala otázka, zda za to něco chceme, tak odpověď je ne, celá akce je opravdu milou příležitostí k dobrému skutku před Vánoci. Vždy nás potěší každý úsměv na tváří lidí, které se navštívíme.

Letos jsme ale vánočních přáníček dělali o něco více než obvykle, protože putovaly i k seniorům do domova Beskyd DZR, který je ve Frýdku-Místku.

Každý, kdo chtěl, za námi mohl během štědrovečerního dopoledne dorazit do kostela sv. Jiří, pro Betlémské světlo, které je symbolem míru, lásky, naděje a přátelství. Světlo za námi ze samotného Betléma urazilo opravdu dlouhou cestu, při které bylo doprovázeno skauty, kteří si plamínek předávali například na různých železničních stanicích, a touto štafetou doputovalo až k nám do Dobré, aby nám svými paprsky rozjasnilo sváteční čas.

Želva🐢

Fotografie na zonerama.com nebo rajce.net

Následující článek