Poslední Orlák

— 27. Březen, 2022

Druhý březnový víkend se oddíly Sýkorek a Medové hořčice vydaly na víkendovou akci na Orlím hnízdě. V květnu nás čekají závody vlčat a světlušek, proto byl cíl akce jasný – co nejlíp se na ně připravit! Sraz byl v pátek u vlakového nádraží v Dobré, vlakem jsme se poté společně dopravili na Čeladnou. To ovšem nebylo všechno, museli jsme totiž zdolat pár kilometrů, než jsme se dostali k chatě. Večer se hrály seznamovací hry, při kterých si jednotlivé týmy vybojovaly první části mapy k pokladu.

Další den byl hodně nabitý. Odstartovali jsme rozcvičkou a super snídaní. Dopoledne se děti dozvěděly o skautské historii a jelikož bylo hezky, zahráli jsme si i venkovní hry. Odpoledne se už neslo v duchu zdravovědy, protože se kolem chaty vyskytlo plno zraněných vedoucích, které se děti naučily efektivně ošetřit. Protože kdo je připraven, není překvapen! V průběhu dne si týmy složily mapu k pokladu, za kterým se vydaly a úspěšně ho vystopovaly. Ani po večeři jsme neotáleli a program pokračoval luštěním šifer, morseovkou a noční vlajkovou hrou.

V neděli si děti také zahrály pár her, následně se odcházelo na vlak a jelo se domů. Celý víkend bylo krásné počasí, se super dětmi a vedoucími, takže si akci všichni užili a jeli domů spokojení.

Autor: Karel Paško, korekce: Adéla Rechtenbergová

Více fotografií na zonerama.com nebo rajce.net

Následující článek

Předchozí článek