Přespávačka | Mroži

— 5. Prosinec, 2019

V pátek 15. listopadu vše začalo! Naše skupinka Mrožů se odpoledne sešla před nově zrekonstruovanou doberskou farou. Dorazili všichni, kromě našich vedoucích.

Ti sice nebyli přítomní, ale na okno fary nám připevnili indicii, ve které stálo “běžte do protějšího domu čísla popisného 26“. Tak se také stalo. V protějším domě na nás čekal vedoucí Bobrů, Jéňa Březina, který nám dal za úkol převést a přeskládat dříví a pochytat myši. Se dřevem jsme se zdárně poprali. Co se týče myší, dodnes si myslíme, že tam žádné nebyly, nejsou a nebudou😊 Po našem úporném snažení na náš čekala další indicii, ve které stálo „dojděte do domu čísla 39“. A tak jsme šli. Tentokrát už i s našimi vedoucími Lukášem Vláčilem a Patrikem Řehákem.

 A vysloužili jsme si suroviny na pizzu, kterou jsme si s pomocí Patrika upekli. Po výborné večeři nás čekala další indicie. Tentokrát jsme hledali čtyřmístný kód k odemknutí počítače. A pak jsme se přesunuli na faru, kde jsme plni očekávání odemkli počítač, ve kterém byla hlasová zpráva. Ta nás zavedla až na doberské vrchy, kde měl mafián Vito Skeleta párty. A nás čekal největší a nejtěžší úkol večera. Obávanému mafiánovi ukrást úpis a peníze. Boj to byl těžký, ale nakonec pro nás i úspěšný!!!  Ukradené peníze a úpis jsme odnesli na místo předem určené a s radostí jsme se přesunuli na faru, kde jsme unavení zalehli do spacáku.  Na druhý den jsme dle rozkazu vedoucích vyrazili na Krlšli, kde se měl zjevit vzácný kámen. Ten jsme našli a vedoucím předali.

Vše se nám moc líbilo. Proto nezbývá než poděkovat všem, kteří nám tak prima program vymysleli.

Adam Kotásek

Následující článek