Víkendovka na Morávce | La Família

— 27. Listopad, 2019

V pátek 22.11. družinky oddílu La Familia vyjely na chatu pana Růži. Děti jely z autobusové zastávky v Dobré a jeli směr Morávka. Když přijely, již na zastávce na ně čekal pan Růža s terénním autem, kterým je vyvezl až na chatu. Když přijeli na chatu všichni dostali instrukce co a jak, jelikož někteří jedinci zde byli poprvé. Celý víkend byl v duchu Přežití. Poté co přijely a ubytovaly se, se děti rozdělily do svých týmů, ve kterých pak po celou víkendovku pracovaly. Večer byl zaměřen na týmovou spolupráci tzv. „team-building“. Poté navázali na hru se stanovištěma, kde měly za úkol upéct jablečný štrůdl, postavit domino pomocí provázků s okem, opláchnout se v potoku apod… Samozřejmostí na víkendovce je jídlo, a to si myslím že děti si velice pochutnaly. Na večeři měly pátek v rohlíku.

Další den tedy v sobotu měly taneční rozcvicku. Náš RK (roverský kmen) si s tím opravdu vyhrál. Stejně tak s dopoledním programem. Děti chodily po stanovištích kde si mohly vyzkoušet střílet že vzduchovky, přejít po laně, prolést pavučinu, sníst bonbóny z provázku.
Na oběd měly děti česnekovou polévku a palačinky s čokoládou či marmeladou a šlehačkou. Odpoledne následovala soutěž o přepálení provázku ohněm, kde museli probehnout dráhu s úkoly (házení šišek, přenášení vody v rukou, zatloukani hřebíků, podlezení provázku a přenášení špalků.) Když děti donesly dostatek surovin tak se pokusily zapálit oheň a udržet ho do chvíle dokud se nepropalil provázek. Některým to šlo některým ne, a proto se do toho také zapojili vedoucí, kteří pomohli rozdělat větší oheň.
Další hra, která měla úspěch byla aukce. Dostaly určitý obnos, za který si mohly koupit jídlo, ovšem nevěděli co to bude, jelikož to bylo zakryté. Hrálo se o konzervu salka, jahod, kuřice, sardinek, dále o rybí zavitek v rosolu, mléčnou čokoládu, olivy, wafle se šlehačkou a jahodou, pikantní utopence, datle apod… byly to většinou velké boje mezi tymama.
K večeru následovala přednáška o efektivním balení na výpravu či víkendovku. Děti dostaly instrukce, ve kterých bylo sbaleni se na výpravu s přespáním, aby to nebylo jen tak tak jsme šli na krátký vyšlap v podobě asi jednoho kilometru, kde jsme zjistili že děti mají batohy plné a těžké.
Vrátili jsme se tedy do chaty a začlo se probírat jak se sbalit, co si s sebou vzít, co s sebou nebrat… všichni byli zaujatí, dávali pozor a aktivně se do diskuze zapojili.
K večeri byly zapékané těstoviny, na kterých si všichni pochutnali.
Po večeři měly děti připravenou stezku odvahy, ve které šli po jednotlivcích. Jak to tak bývá tak někteří byli odvážní a nebáli se, nicméně jsou tu i méně odvážní, kteří museli použít i baterku.

V neděli se muselo velmi brzo vstávat, abychom stihli rozcvičku, snídani, uklidit chatu a v čas vyrazit pěšky dolů na autobusovou zastávku.
Zažili jsme mnoho zážitků a máme na co vzpomínat.

Michal „Sušenka“ Bojko.

Fotogalerie na https://www.rajce.net/a16483870
nebo https://www.zonerama.com/Link/Album/5799617.

Následující článek