Sasanky na Hukvaldech | Le Paso

— 24. Únor, 2020

Sobota 22.2 byla pro družinu Sasanek ve znamení výletu k zřícenině hradu na Hukvaldech.  6 holek se sešlo před osmou ranní na nádraží v Dobré, kde krátké čekání na vlak, ostatně jako každé následující, vyplnila hra „ninja“. Před přestupem na autobus se výprava rozšířila o Pepu, kterého měly holky na starost. Cestu až do podhradí vyplnilo hledání holek v darované mapě Hukvald, kde se právě nacházíme, prokládané zjišťováním odpovědí na Zuzkou dané soutěžní otázky ohledně výpravy.  

Šťastně jsme se po vystoupení konečně objevili na hranicích naší mapy a děvčata mohla určit správný směr našich kroků, jenž vedly po červené do obory. Za pár okamžiků se před námi rýsovala stará zřícenina. Krátkou přestávku krom svačiny zabralo několik rychlých běhacích her, mimo jiné testující správný časový odhad.

Při sestupu k lišce Bystroušce holky objevily staletí rostlé buky, zjistily, k čemu jsou naučné stezky a v neposlední řadě se přiučily mapovým značkám. Mapa nás následně zavedla do minizoo. Spousty rozmanitých rostlin, našich i cizokrajných, ladnou americkou pumu, několik různých bažantů, domácí kočku, rybičky, malé papoušky i velké, kteří si s námi pokecali. To vše jsme viděli a mohli obdivovat v jednom malém domku se zahradou. Nutno podotknout, že největší úspěch sklidili za své vystoupení upovídaní papoušci.

Před odjezdem jsme navštívili, pro radost našich žaludků, místní restauraci a dopřáli malé jídlo. Zpáteční cesta uběhla jako voda a za doprovodu vtipů jsme byli rázem zpátky v Dobré. Holky projevily svou šikovnost a znalosti a splnily všechny úkoly, připravené Zuzkou, tudíž si krom nově nabytých vědomostí a zážitků z výpravy odnesly i bonbóny.

Pepa přežil bez úhony, a tak si z něj Zuzka doma mohla udělat třeba vaječinu.

Dominik „Koci“ Sýkora

Následující článek

Předchozí článek