Sasanky v Koroně

— 12. Duben, 2021

Doba nám stále nedovoluje se sejít v klubovně, ale Sasanky to samozřejmě nezastavilo a naše online schůzky a činnost pokračují. Během března holky plnily řadu výzev, ve kterých uplatnily své schopnosti a kreativitu.

První týden byl kulinářský a spočíval ve vytvoření „veselé svačiny“. Každá se s úkolem poprala jinak, takže vznikaly jak malé svačinky v různých tvarech a obrazcích, tak i pizzy a perníčky… snad nám pak nějakou dobrotu uvaří i na schůzku!

Svého kreativního ducha jsme využily i v druhém týdnu, ale jako bonus jsme se přesunuly z kuchyně do přírody. Sasanky si musely v přírodě najít drobného živočicha, pozorovat ho a poté mu postavit lesní domeček, ve kterém by mohl bydlet. V následující výzvě jsme se pokusily si přírodu tak trochu vytvořit doma – a to skládáním zvířátek z papíru, tzv. origami.

Poslední týden v měsíci jsme se opět sešly na online schůzce. Ta byla zahájena klasicky pokřikem a rekapitulací již zmíněných výzev. Zopakovaly jsme si důležité události z historie skautingu a blíže se seznámily se zakladatelem skautského hnutí – Robertem Baden Powellem. Pro odreagování jsme si zahrály skautskou verzi známého televizního pořadu „Co na to SKAUTI?“, která nás tak trochu dostala do prostředí skautského tábora a připomněla nám, jak moc se na něj i letos těšíme. Schůzka se všem líbila a už se těšíme na další.

Adéla Rechtenbergová

Následující článek

Předchozí článek