Tábor Malý Princ | La Família

— 18. Srpen, 2020

Jako správní skauti jsme jako každým rokem vyrazili tábořit a prožít společně nezapomenutelné zážitky v přírodě.

Náš oddíl La Família se sešel 1. 8. 2020 před farou v Dobré a vyrazili jsme autobusem na nové tábořiště Ramzová v Jeseníkách. Cesta byla dlouhá, ale jelikož jsme se kvůli dané situaci dlouho neviděli, tak nám cesta utekla rychle, protože jsme měli opravdu hodně věcí, které jsme chtěli ostatním říct. Hned na první pohled se nám tábořiště moc líbilo a začali jsme se ještě více těšit na zážitky a dobrodružství, které spolu následujících 14 dní prožijeme.

Už před táborem nám domů přišel dopis, ve kterém jsme se dozvěděli, že letos bude tábor v tématu Malý princ, podle příběhu světoznámého autora Antoine de Saint-Exupéry. Celý tábor doprovázely scénky z příběhu Malého prince a každý den jsme se s Malým princem ocitli na jinačí planetce. Z každého dne plynulo životní ponaučení, které vrcholilo večer při táboráku, u kterého jsme si vše rozebrali, a těm mladším se ponaučení či životní motto vysvětlilo.

Každý den byl plný her a různých výzev, které pro nás naši vedoucí připravili. Velkou výzvou pro nás všechny byly 2 deštivé dny, které pro nás byly velkou zkušeností, a zkouškou našich schopností. Tyto 2 dny jsme však zvládli, a poté už nám na táboře počasí jen přálo.

Během tábora jsme v rámci výletu navštívili lázně Jeseník, kde jsme vyzkoušeli spoustu atrakcí a vychutnali si lázeňskou atmosféru. Večer jsme vždy trávili společně u táboráku a vychutnávali jsme si společné chvíle kolem ohně, který nám poskytoval teplo, kterého bylo během chladných večerů nedostatek. Každý den jsme zakončili táborovým rituálem, kdy jsme pomocí přírodních věcí hodnotili celý den a během tábora jsme vytvořili táborovou planetku, která symbolizovala náladu a pocity z celého tábora. Po rituálu jsme zazpívali večerku a uložili se ke spánku, s očekáváním a napětím, co nového prožijeme další dny.

Tábor utekl jako voda a byl tady zase po roce dlouho očekáváný slibový oheň, u kterého někteří z nás prožili svůj životní zážitek, protože se rozhodli skládat skautský, světluškovský či vlčácký slib. Poslední den tábora jsme společnými silami celý tábor sbalili a 14. 8. 2020 brzo ráno zamířili vlakem a autobusem zpět do našich domovů, za našimi rodinami.

Velký dík patří všem účastníkům a vedoucím, kteří tábor připravili. Všechny zážitky nám zůstanou navždy v naší paměti a už se moc těšíme, až nám začne nový skautský rok, a za rok zase hurá na tábor!

Lenka Turoňová

Fotogalerie:
1. část: https://www.rajce.net/a16902549
2. část: https://www.rajce.net/a16903107

Tato akce byla podpořena dotačním programem MSK

Následující článek

Předchozí článek