Víkendovka v Rychalticích 2. – 4. 12. 2016

— 7. Prosinec, 2016

V pátek 2.12. 2016 vyrazil 1. oddíl na víkendovku do Rychaltic, kde jsme byli ubytovaní vedle kostela ve středisku pro mládež. Na víkendovku se vydalo 20 světlušek a vlčat a s nimi jejich vedoucí. Celá akce byla zasazena do tématu čarodějnic a čarodějů.

Hned v pátek večer nás čekala soutěž o nejlepší kostým. Po soutěži následovala diskotéka, kterou si všechny děti velice užily :D Večer jsme si všichni spolu zazpívali písničky s kytarou a večerku jsme měli ve 22:00, protože nás čekal náročný den.

Brzo ráno se všichni shromáždili venku a následovala rozcvička. Na snídani jsme si dali buchty, které nám napekly naše drahé maminky. Velikým úspěchem byla hra o krále čarodějů, při které jsem se pořádně všichni vykřičeli a nasmáli. Dalším naším úkolem bylo vyrobit v nejbližším lese košťata. Na oběd jsme měli čarodějnický pokrm, který nesl název šnečí ulitky v lidské krvi, nejprve nás to vyděsilo, ale poté jsme zjístili, že jídlo tohoto názvu představují těstoviny s rajskou omáčkou. Hned po odpoledním klidu jsme ve skupinách připravovali lektvary, na které jsme dostali suroviny díky šifer. Na večeři jsme měli bílé červíky s kulatým překvapením, což bylo v realitě rizoto. Večer nás čekala jako tradičně stezka odvahy, která vedla kolem místního hřbitova. Museli jsme prokázat svou odvahu a dojít až do cíle, kde na nás čekaly čarodějnice, které nám daly sladkou odměnu.  Kolem 22:00 jsme se sešli a zazpívali si večerku a velice unavení ulehli do našich spacáků.

V neděli ráno jsme byli na mši v místním kostele, mezitím nám někteří vedoucí připravili snídani, která nesla také velice zajímavý název: červený mozkomíšní mok s chlebem. Poté jsem se společně sbalili, uklidili celou chatu a vydali se autobusem domů plní dojmů a natěšění na další akci :D

Následující článek

Předchozí článek