Tábory

Stále hledáme nové možnosti táboření. Více informací zde.


Starověké Řecko | 1. a 3. oddíl

Celý rok čekali jak děti, tak i vedoucí na den kdy se opět budeme moci vydat na skautský tábor. Dlouhé čekání se vyplatilo a my se na začátku srpna setkali na tábořišti u malebné vesničky Malé Hradisko. Už od samotného začátku bylo, hlavně vedoucím, jasné že to bude opravdu jízda, sešli jsme tudíž v rekordním počtu padesáti dvou dětí a dvaceti vedoucích.


Pro děti bylo letos připraveno téma Řecko a Bohové a každý den se probudily do jiného světa z řeckých bájí kde se plavily po moři s odvážným Iásonem nebo dobývaly samotnou Troju. Her bylo opravdu spousta, ovšem nebyly vynechány ani tradiční skautské aktivity jako vaření si obědu v kotlíku na ohni, vázání uzlů nebo pozorování hvězd. Když se zrovna nehrály hry tak si děti mohly vyplnit čas plněním “odborek“ jako záchranář nebo táborník anebo účastí na workshopech, kde si mohli například potrénovat hlavu luštěním křížovek nebo si sjet lanovou dráhu.

Samozřejmě že nesmíme zapomenout na výlet, který byl letos trochu jiný, než jsme zvyklí, děti se totiž společně se svými vedoucími vydaly na výpravu po okolí a následně pod širákem přespali. Tábor jsme společně zakončili velkou hostinou, hodnou řeckých bohů a již tradičním Slibovým ohněm, kde jsme přijali do našich řad mnoho nových vlčat a světlušek.

Všichni jsme si tábor náramně užili a opět si vytvořili vzpomínky na které ještě dlouho nezapomeneme.

Jiří „Jorg“ Poljak

Fotografie na zonerama.com nebo rajce.net, z jiných úhlů pak zonerama.com nebo rajce.net.


Tábor RRRrrr! | 2. oddíl La Família

Jak už to bývá zvykem, sešli jsme se před farou v Dobré, ale ne sbalení na jeden, dva anebo tři dny, ale rovnou na 11 dnů, protože tentokrát nás nečekala víkendovka, ale tábor. Po balení a nakládání věcí, papírování a kontrolování náš autobus konečně vyjel. Během cesty bylo v autobuse rušno, protože jsme si vykládali zážitky z prázdnin a také jsme debatovali, co by mohlo být tématem tábora. Cesta utekla celkem rychle a než jsme se nadáli už jsme byli v Malém Hradisku, kde jsme se potkali s prvním táborem.

Stejně jako minulý rok, i tentokrát jsme museli jít do tábora pěšky. Poté co jsme se zase vybalili a vybrali si stany nás čekalo rozřazení do šesti týmů, při kterém jsme zjistili že tématem tábora je pravěk. Nicméně znalci filmů věděli že tábor bude podle francouzského filmu RRRrrrr!!! Během tábora se nejvíce rozšířila filmová hláška ‚‚Drž hubu!‘‘ kdy jeden vedoucí chodil každý večer kolem stanů a říkal ‚‚Začíná noc!‘‘ a my jsme mu na to odpovídali…

Další dny nás čekalo spoustu her, vtipných scének z tematického filmu, vaření oběda ve skupinkách na ohni a nejvíce oblíbené workshopy, kde jsme si mohli vybrat aktivity jako jsou karetní anebo míčové hry, tvoření náramků, či pečení anebo jsme mohli vyzkoušet lanovku. Taktéž jsme skoro každý večer, pokud bylo hezky byli u ohně a zpívali písničky.

Během tábora nám také pršelo, a to je pak taková pochmurná nálada na táboře. Poslední dny to spravily, především když se stavěla pagoda na slavnostní oheň, nebo taky řečeno ‚‚slibák‘‘ kdy jsme sbírali chrostí, smůlu a starší kluci a vedoucí nosili velké stromy. Během slibáku jsme mezi sebe přijali nové vlče, světlušky, skauty a skautku. Předposlední večer jsme si pořádně užili a zpívali písničky dlouho do noci. Další den nás čekala večerní hostina, na kterou jsme se všichni moc těšili, vyhodnocení táborové hry a poslední večer u ohně se spaním pod širákem. V noci přišel obrovský liják a my museli rychle do stanů. Poslední den nás čekalo balení a čekání na rodiče až za námi dojedou do Malého Hradiska (Velkého Bahniska) kdy se z tábora stal úplný močál, a tak dojet do tábora, a především vyjet dalo některým autům pořádně zabrat. Rozloučili jsme se s kamarády, vedoucími a prakticky s létem i prázdninami.

Patrik David z družiny Kaktusy

Fotogalerie na RajčetiRajčeti(Koci) a Zoneramě(Koci).